insancilsol.com'a ho?geldiniz | INSANCIL SOL Haber-Yorum INSANCILSOLchp
Ara   yer  
 Yeni Kullanıcı KaydıAna Sayfa | Haber Öner | Kayıt/Giriş | Konular | Arama Motoru  

İNSANCIL SOL Y.İ.
         
  Yayın İlkelerimiz

İNSANCIL SOL BLD.
           
        Bildirge 1

Yakın Tarihli Haberler
13.07.16
· VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI: KKTC'NİN İLK SAĞLIK BAKANLARINDAN DR.ALİ ATUN VEFAT ETTİ
11.07.16
· SOSYALİST ENTERNASYONAL'İN TERÖR ÖRGÜTLERİNİ ARKALAYAN KARARINI KINIYORUZ
07.07.16
· GÜN YİTİRMEDEN ATATÜRK'ÜN DIŞ SİYASETİNE SARILMALIYIZ
· PARDON SAYIN AZİZ NESİN !
· BUNLARLA NEYE ORTAK OLACAĞIZ? RUM MAHKEMELERİ NE KADAR GÜVENİLİRDİR?
· TIP KURUMU'NDAN CANAN KARATAY'A "CEZA"YA TEPKİ...
· TERÖR EYLEMLERİ
06.05.16
· AVRUPA'DA YAŞAYAN GENÇLİK ÖNCÜLERİ ADANA'DA TOPLANIYOR
· MERAK EDİYORUM!
· TÜRKİYE İKİ BÜYÜK STRATEJİK TEHDİTLE YÜZ YÜZE
· BİLİM VE İNANÇ İKİ AYRI KAVRAMDIR
· DENİZ'LER...
· TTB YÖNETİCİLERİ NEDEN HDP/PKK DİLİYLE KONUŞUYOR?
· BUGÜNDEN GELECEĞE SİYASET VE DIŞ POLİTİKA
26.11.15
· CHP VE TARİHSEL GÖREVİ
04.03.13
· "SANA GÜVENMİYORUZ"
02.03.13
· “GREV” VE “SARI SENDİKA” SÖZCÜKLERİNİN KÖKENİ
· İŞSİZLİK OLGUSU
· TÜRKİYE'NİN ENERJİ GELECEĞİ-2
· BAŞBAKAN, SON KIRK YILIN EN ŞANSLI POLİTİKACISI...

TSİDünya Gazeteleri
60 ülke 300 gazete
ingilizce v orijinal
abonelik seçenekleri

haber/analiz
M.Emin Değer:
"Tayyip Erdoğan
ve Düşün-deki
Cumhuriyet (Sistem)
"
Uluç Gürkan:
"Seçim İttifakı"
Ahmet Saltık:
"Emperyalizmin 2008
Planları
"
Atılgan Ulutaş:
"Üç çeşit Osmanlıcılık"

Dosya/Rapor
Yoksullaştırma ve Sağlık
Küreselleştirme ve Çevre Sağlığı
AB v Türk Sağlık Politikaları Raporu
Toprak ve Siyaset Reformu Yapılmalıdır
Lozan ve Türkiye'nin Geleceği

IFJ

ana sayfa

SORULAR YANITLARDIR
M. TINAZ TİTİZ

Sorular Yanıtlardır!
”Bütünlerin” sorunları
Doğru soruları sorabilmek

WORLD SOCIAL FORUM

World Social

TRANSPARENCY INT

Transparency Inter

  
TERÖR EYLEMLERİ
Tarih: 07.07.2016 Saat: 13:11
Konu: Güncel haberler
Güncel haberlerİnsancıl Sol Yayın Kurulu üyesi Suay KARAMAN yazdı: "Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısını hangi örgütün yaptığı önemli değildir. Yıllardır ülkemizi ve komşularımızı kanlı bir teröre mahkum eden PKK, IŞİD ve benzeri bütün terör örgütleri hep ABD ve AB tarafından büyütülmüş ve korunmuştur. Emperyalist devletler tarafından yaratılan Büyük Ortadoğu Projesi’nin eşbaşkanı olmakla övünenlerin, bu terör olaylarındaki sorumluluğu çok büyüktür. PKK terör örgütü yöneticileriyle görüşüp, gizli pazarlık yapanlar, her tür güvenceyi verenler, bomba ve ağır silahlar yurda sokulurken askerlere operasyon izni vermeyenler, IŞİD’e terör örgütü yerine dini hassasiyetleri olan asabi çocuklar diyenler, IŞİD militanlarının yurdumuzdaki eğitimlerine izin verenler, büyük önderimiz Atatürk’e, laik ve demokratik cumhuriyetimize savaş açanlar tüm bu ölümlerin sorumlularıdır."

Kumluca ve Adrasan’da yaklaşık 600 hektar orman ile sera, ev ve hayvanlar yandı, ya da yakıldı. Ülkemizde yaz aylarında ormanlar yakılıp, oksijen kaynaklarımız tüketilirken, yeni yeni rant alanlarının da kapısı açılmaktadır.

Ülkemizde yangın sadece ormanlık alanlarda olmuyor, terör eylemleriyle de hepimizin içi yanmaktadır. 28 Haziran Salı akşamı İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki terör eylemi 45 kişinin ölmesine, 250 kişinin yaralanmasına yol açarak, toplumda büyük bir öfkeye neden oldu. Tabii bunlar resmi olarak açıklanan sayılardır, olayı görenler tarafından gerçek rakamların daha fazla olduğu ifade edilmektedir. Siyasi iktidarın terör eylemlerinde en kolay bulduğu yol, ölü ve yaralı sayılarını azaltmak, yayın yasağı getirmek ve interneti yavaşlatmaktır. Terörün önlenmesiyle ve bitirilmesiyle ilgili çözüm üretemeyenlerden de, zaten başka bir şey beklenemez.

Atatürk Havalimanı’nda terör eylemi olduğu anda Van, Şırnak ve Lice’de bombalı saldırılar düzenlenmiş, şehit haberleri gelmiştir. Artık toplum bu tip olaylara alıştırıldığı ve duyarsızlaştırıldığı için, üç beş kınama bildirisi ile geçiştirilmektedir. Üstelik havalimanındaki terör olayı sırasında, aynı gece TBMM’de Danıştay ve Yargıtay ile ilgili yüksek yargı yasa tasarısı kabul edilerek, ilgili kurumlar Yargıtayyip ve Danıştayyip şekline getirilerek, bağımsız yargıya son verilmişti. Bunların yanında siyasi iktidar, muhtar ve müftülere nikah kıyabilmeleri için ayrıcalıklar getirmeye hazırlanarak, laikliği tamamen ortadan kaldırmak için çalışmalar yapmaktadır.

Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısını hangi örgütün yaptığı önemli değildir. Yıllardır ülkemizi ve komşularımızı kanlı bir teröre mahkum eden PKK, IŞİD ve benzeri bütün terör örgütleri hep ABD ve AB tarafından büyütülmüş ve korunmuştur. Emperyalist devletler tarafından yaratılan Büyük Ortadoğu Projesi’nin eşbaşkanı olmakla övünenlerin, bu terör olaylarındaki sorumluluğu çok büyüktür.

PKK terör örgütü yöneticileriyle görüşüp, gizli pazarlık yapanlar, her tür güvenceyi verenler, bomba ve ağır silahlar yurda sokulurken askerlere operasyon izni vermeyenler, IŞİD’e terör örgütü yerine dini hassasiyetleri olan asabi çocuklar diyenler, IŞİD militanlarının yurdumuzdaki eğitimlerine izin verenler, büyük önderimiz Atatürk’e, laik ve demokratik cumhuriyetimize savaş açanlar tüm bu ölümlerin sorumlularıdır. Aynı zamanda emperyalizmin yerli işbirlikçileri olan bu sorumlulardan, günü gelince hesap sorulacağı da bilinmelidir.

PKK terör örgütünün kanlı eylemlerinde sessiz kalanların, IŞİD terör örgütünün kanlı eylemlerinde teröre karşı isyan ediyor görünmeleri ise, gözlerden kaçmamaktadır. PKK terör örgütünün eylemlerine destek verip, IŞİD terör örgütünün eylemlerini kınamak iki yüzlülük olduğu kadar, haysiyet ve şeref sorunudur. Sahte muhalefet HDP’nin, IŞİD teröründe TBMM’ye araştırma önergeleri vermesi, toplumu aldatmadan başka bir şey değildir. Ne acıdır ki günümüzde bu aldatmacaya kanan aydın insan taklitleri de bulunmaktadır.

Terör, insanlık suçudur, nereden gelirse gelsin karşı çıkmak zorundayız. Ülkemizi kan gölüne dönüştüren siyasi iktidar ile ona destek olan sözde ve sahte muhalefet partileri de, bu olayların sorumlularındandır. Bu yöneticilerin hepsinin görevlerini bırakmaları ve artık siyasetle uğraşmamaları gerekmektedir. Emperyalizmin kuklaları, halk adına siyaset yapamazlar, ancak efendilerinin verdikleri görevleri yaparlar.

Bölünmenin, parçalanmanın eşiğine getirilen ülkemizde, yine de umutsuzluğa yer yoktur. Bilinçli ve kararlı mücadele ile bu ortaçağ karanlığı, aydınlığa dönüştürülebilir. Yaşadığımız günlerde ya vatan seversiniz, ya da vatan hainisiniz; başka seçeneğiniz bulunmamaktadır. İşte bu yüzden gün, ulusal cephe oluşturma günüdür, Kuvayi Milliye olma günüdür. Bu iktidar ile muhalefet ülke yönetiminden kovulana dek bütün yurtseverler görev başına…

İlk Kurşun Gazetesi, 4 Temmuz 2016.


 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Güncel haberler
· Haber gönderen habermerkezi


En çok okunan haber: Güncel haberler:
IŞIKLI: CUMHURİYET'imiz KÜRESEL DEĞİL ULUSAL EGEMENLİK ÜZERİNDE YÜKSELMİŞTİR


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


İlgili Konular

Güncel haberler


sitedeki her türlü makale, yazı, haber, yorumdan ve alıntılardan ve verilen linklerden yazanı sorumludur. makale, yorum, haber katkılarında düzenleme, kısaltma ve yayımlama anlamında tasarruf hakkı insancilsol.com’a aittir. Makaleler bölümününde yazarlarımızın yazılarının altındaki yorum ve linklerden sorumlu değiliz. içeriğin kaynak gösterilerek alıntılanması uygundur. copyrighted © 2005,XII.

tasarım ve hosting: GALAXY DESIGN

ana sayfa

Sayfa Üretimi: 0.09 Saniye